Divokú párty odštartujú na Silvestra najslávnejšie kokteily sveta

Divokú párty odštartujú na Silvestra najslávnejšie kokteily sveta

Neviete ako tráviť Silvestra? Máte v pláne si pred pol nocou pozrieť zábavné relácie v televízii alebo strieľať petardy na balkóne? Nebuďte včerajší, skúste si poslednú noc v roku konečne poriadne užiť. Stačí namiešať ten správny kokteil a budete kráľom silvestrovskej noci.

Táto noc je predsa jedná v roku, kedy je zábava povinná. Povoľte uzdu fantázii a pripravte si ju v štýle kubánskej párty plnej vlnivých rytmov karibskej hudby a chutných kokteilov. Z tohto slávneho karibského ostrova pochádza azda najznámejší kokteil mojito, ktorý pripravíte z mäty, lyžičky cukru, drveného ľadu a 4 cl bieleho rumu. Ak doň pridáte 2 cl limetkovej šťavy, dolejte sódou a ozdobíte plátkom limetky, vaši hostia budú ponukou milo prekvapení. Ak chcete naozaj zapôsobiť, pripravte aj kokteil daiquiri, ktorý počas svojho pobytu na Kube popíjal aj slávny spisovateľ Ernest Hemingway. Jeho príprava spočíva v kombinácii 4cl svetlého rumu, 2cl limetkovej šťavy, cukrového sirupu a drveného ľadu.

Pokiaľ máte chuť na niečo chuťovo odlišné, namiešajte si jeden z najznámejších kokteilov sveta Sex on the beach. Ten nemohol vzniknúť nikde inde, ako na Floride. A kde je pláž a slnko, zákonite patria aj sexi opálené ženské telá, ktoré si žiaden chalan nemohol nevšimnúť. Aj preto sa vraví, že tento nápoj si miešali študenti na pláži počas prázdnin medzi letným a zimným semestrom. Ak sa teda chcete aspoň na chvíľu cítiť ako floridskí študenti plný mladíckej chuti na všetko zakázané, namiešajte si Sex on the beach. Stačí vám na to 4cl vodky, 2cl broskyňového likéru, 4cl pomarančového a brusnicového džúsu. Dobre všetko premiešajte a ozdobte plátkom pomaranča.

StuartWebsterKto nevidel film Big Lebowski, asi nevie, že na svete existuje nápoj zvaný White Russian. Hlavný hrdina sa ním dopoval takmer v každej scéne. Kto si však myslí, že tento chutný nápoj pochádza z Ruska, je na omyle. Prvýkrát kokteil namiešali v USA koncom dvadsiatych rokov minulého storočia, a to na podporu predaja, dovtedy neznámej, vodky. Jediné, ako ju spropagovať, bolo spojiť ju s Ruskom. White Russian je lahodný a jednoduchý nápoj na ktorého prípravu potrebujete 2cl kahlui, 4cl vodky a 2cl smotany. Všetko dobre premiešajte a vrch kokteilu ozdobte kávovými zrnkami alebo čerstvou čerešničkou.

Slečna Bloody Mery by počas silvestrovskej noci na vašom stole tiež nemala chýbať. Chutný nápoj z vodky a paradajkovej šťavy však oceníte najmä na druhý deň. Pre jeho nevšedné zloženie však nie každému zachutí. Veď posúďte sami. Na jeho prípravu budete potrebovať 4cl vodky, 6cl paradajkovej šťavy a 4cl šťavy z citróna. Osobitú príchuť po premiešaní dostane po pridaní zelerovej soli a kajenskej papriky. Pokiaľ by ste pátrali po krajine pôvodu tohto svetoznámeho „vprošťováku“, dopátrate sa k dvom národom, a to Francúzom a Američanom, ktorí sa o jeho pôvodný recept bezvýsledne naťahajú od roku 1939. To však vôbec nič nemení na jeho originálnej chuti.

Foto: Flick/funnypolynomial, StuartWebster